Romantyczne serce – jak zrobić serce z papieru w 5 prostych krokach!

Szukasz pomysłu na romantyczną dekorację dla swojej drugiej połówki lub chcesz zrobić coś, co świetnie wpasuje się w przedmiot Waszej miłości? To proste serce z papieru jest właśnie dla Ciebie!

Dlaczego warto zrobić serce z papieru?

Zaledwie jeden element potrafi zmienić nastrój Twojego pomieszczenia. Romantyczne serce jest idealne na wszelkiego rodzaju święta (Dzień Matki, Walentynki, Dzień Babci, itp.), ale doskonale sprawdzi się także jako dodatek w sypialni, salonie albo jadalni, a nawet jako dekoracja na imprezę!

Ale dlaczego dokładnie serce z papieru? To bardzo niedrogi i łatwy sposób na dekorację swojego mieszkania! Któż nie lubi uroczych i romantycznych dekoracji, które można zrobić samemu w domu, bez konieczności wydawania fortuny?

Jak zacząć?

Do zrobienia tego cudeńka potrzebujesz jedynie podstawowych narzędzi takich jak: papier (najlepiej czerwony), nożyczki, klej oraz szablon serca.

Szablon serca

W Internecie można znaleźć mnóstwo szablonów serca. Ew. można samemu narysować lub wydrukować i wykroić. Nie zapomnij, aby serce było na tyle duże, żeby odpowiednio wpasować się w wybrane miejsce.

Przygotowanie papieru

Najlepiej, aby był to kolorowy papier, a w szczególności kolor czerwony. Jeśli jednak nie mamy takiego, możemy wykorzystać dowolny inny kolorowy papier. Na czerwonym papierze serce prezentuje się jednak najpiękniej.

Wycinanie

W zależności od tego, jak dużo papieru potrzebujesz, możesz wycinać po kilka warstw naraz. Ułatwi to prace i pozwoli na uzyskanie bardziej precyzyjnego kształtu.

Klej

Na zadniej części każdej warstwy, dokładnie pokrywamy klejem całą powierzchnię. Następnie kładziemy na siebie kolejne warstwy, aż do osiągnięcia wymaganego efektu.

Przekształcanie serca

Teraz pozostaje już tylko przekształcenie naszego kwadratu w urocze serce. W tym celu potrzebujemy jedynie nożyczek.

  1. Foldujemy kwadrat na pół.
  2. Składamy wzdłuż linii środkowej, dzięki czemu oznaczamy środek całego kwadratu.
  3. Składamy jeden róg do stworzenia jednym cięciem linii prostej z jednej strony.
  4. Powtarzamy krok 3 dla drugiego rogu.
  5. Odcinamy górną część w taki sposób, aby otrzymać wklęsłe linie.

Podsumowanie

Romantyczne serce z papieru to niesamowita dekoracja, którą możemy samodzielnie zrobić w domu. Jest to prosty i niedrogi sposób, aby zmienić nastrój mieszkania oraz przysporzyć komuś uśmiechu na twarzy.

Nie czekaj dłużej, spróbuj samodzielnie zrobić serce z papieru, a z pewnością zyskasz fantastyczną dekorację, która będzie wspaniale prezentować się w Twoim domu!