Jak wykonać idealny make-up z fioletowymi cieniami?

O co chodzi z fioletowymi cieniami?

Fioletowy kolor cieni często jest pomijany przez kobiety, którzy wolą zieleń, brąz czy szary. Jednak takie fioletowe cienie potrafią urzekająco pięknie podkreślić kolor oczu, zwłaszcza jeśli są wycieniowane z odpowiednią techniką.

Które fioletowe cienie wybrać?

Odpowiednia selekcja cieni jest kluczowa – fioletowe cienie również opierają się na zasadach kolorystyki z tej samej rodziny kolorów czyli chłodne tony skóry nie będą pasowały do ciepłych cieni, a na odwrót. W zależności od koloru oczu i karnacji wybieramy błyszczący lub matowy kolor.

Technika nakładania fioletowych cieni

Aby wykonać idealny make-up z fioletowych cieni wymagana jest odpowiednia technika nakładania. Najlepszym sposobem dobierania takich cieni jest samodzielne wymieszanie kilku tonów, a następnie nałożenie ich równomiernie, szarością na całej powiece. Ciemniejszy odcień nakładaj na zewnętrzne kąciki oka, a jaśniejszy na środkową część powieki.

Inne elementy make-upu

Kolor fioletowy doskonale komponuje się z malinowymi, pomarańczowymi i beżowymi kolorami ust. W przypadku, kiedy cienie są mocne i wyraziste, należy unikać mocnego podkreślenia oczu przez tuszowanie rzęs. Idealnym uzupełnieniem tego typu make-upu może być delikatny rozświetlacz nakładany na brodę i kości policzkowe.

Podsumowanie

Fioletowe cienie to świetne rozwiązanie dla wszystkich pań, które chcą odmienić swój codzienny styl i wprowadzić trochę szaleństwa do makijażu. Odpowiednio nałożone cienie, mogą sprawić, że oczy staną się tajemnicze i hipnotyzujące.