Dlaczego wolę Foreo Luna 2, a nie Clarisonic Mia 2 ?

Foreo Luna 2

Obecnie na rynku dostępna jest cała masa urządzeń przeznaczonych do pielęgnacji i oczyszczania twarzy, niejednokrotnie wyposażonych w przeróżne funkcje dodatkowe i rozliczne wymienne końcówki. Najbardziej popularne  w mojej opinii są dwa wiodące prym wśród produktów tego typu urządzenia, mionowicie  Foreo Luna i jej zacięty przeciwnik Clarisonic Mia. Oba pioruńsko drogie, bardzo dobre i mające za sobą rzeszę zwolenników jak i  zaciętych przeciwników. To jak to jest naprawdę? Które urządzenie lepiej się sprawdzi i u kogo? Dzisiaj postaram się podzielić z Wami moją opinią w tym temacie.

Foreo Luna 2 czy Clarisonic Mia 2

Foreo Luna 2 czy Clarisonic Mia 2?

 

 

Clarisonic Mia 2

Pierwszym urządzeniem w którego posiadanie weszłam około 3 lat temu było „Clarisonic Mia”. Produkt przeznaczony jest do delikatnego sonicznego oczyszczania twarzy, i posiada wymienne szczoteczki do różnych typów cery. U mnie najczęściej znajdywała zastosowanie ta do skóry delikatnej i suchej. Początkowo do oczyszczania używałam wyłącznie preparatów tej samej marki, później znormalniałam i mi przeszło. Niestety po początkowym zachwycie szczoteczką, zaczęłam doświadczać masowych wysypów niedoskonałości. Wydawało mi się, że być może spowodowane jest to zbyt częstym używaniem urządzenia i tym samym naruszeniem bariery ochronnej skóry. Niestety, ani częstsza wymiana szczoteczek, ani rozrzedzenie dni w których stosowałam Clarisonic, nie przyniosło poprawy. Zaczęłam zatem ponownie poszukiwać urządzenia idealnego dla mnie, i tak nadeszła pora na „Foreo Luna 2″.

 

Zalety Clarisonic 2

  • bardzo intensywne oczyszczenie skóry
  • soniczny masarz twarzy
  • urządzenie tańsze  w porównaniu do Luna 2

 

 

Foreo Luna 2

Marka Foreo w swojej ofercie posiada kilka rodzajów szczoteczek. Flagową i jednocześnie największą z nich jest Luna 2 wzbogacona dodatkowo o funkcję anty-aging. Jej mniejsze odpowiedniki Mini czy Play stanowią natomiast doskonałe opcje wyjazdowe. W przypadku tego urządzenia, podobnie zresztą jak i u poprzedniczki mamy do czynienia z mechanizmem opartym na sonicznym oczyszczaniu twarzy. Podstawową różnicą jest kompletnie inna budowa jak i cały design. Produkt Foreo o ergonomicznym kształcie wykonany jest z tworzywa ze specjalnie rozmieszonymi wypustkami, różnie w zależności od wersji jaką wybierzemy (czy to będzie do skóry mieszanej, suchej tłustej i wrażliwej). Osobiście jestem posiadaczką niebieskiej do cery mieszanej. Luna już w początkowych dniach używania bardzo mnie zaskoczyła. Kompletnie nie podrażniała mojej skóry, delikatnie ją masowała, a do tego świetnie oczyszczała. Moje problemy z niedoskonałościami i regularnymi wysypami przeszły do historii. Szczoteczki używam absolutnie codziennie w tym momencie już od dwóch lat i nadal jestem tak samo mocno zachwycona jak i na początku.

Foreo Luna 2

Foreo Luna 2

 

 

Zalety Foreo Luna

  • delikatne oczyszczanie, a co za tym idzie możliwość codziennego używania
  • w przypadku skóry wrażliwej i delikatnej nie powoduje zaczerwienienia  i podrażnienia
  • zdecydowanie lepsze możliwości dokładnego umycia urządzenia i jego dezynfekcji, co jest niezwykle ważne w przypadku cery trądzikowej. Nie roznosimy bakterii.
  • tańsza eksploatacja, nie ma konieczności co 3 miesiące inwestować w wymienne szczoteczki
  • bardzo długi wielomiesięczny czas pracy od naładowania
  • tryb masarzu o działaniu przeciw-starzeniowym

 

Foreo Luna 2

Foreo Luna 2

 

 

Jak same widzicie ja pozostanę wierna Foreo Luna 2, która w przypadku mojej mieszanej, skłonnej do niedoskonałości, a do tego dojrzałej i wrażliwej skóry jest niezastąpiona. Nie wątpię jednak, że tego typu oczyszczanie u osób z grubszą, twardszą i bardziej odporną skórą może okazać się za słabe i wówczas właściwym wyborem będzie Clarisonic. Jak zawsze i ze wszystkim wybór właściwej szczoteczki dla siebie musicie dopasować do własnych potrzeb i preferencji.

Foreo Luna 2

 

Urządzenie do kupienia tutaj.

 

Zapraszam również do zapoznania się z przeciwtrądzikowym zabiegiem Peeling Pirogronowy Enerpeel PA 50%.

PEELING PIROGRONOWY ENERPEEL PA 50%
PEELING PIROGRONOWY ENERPEEL PA 50%


 

Podsumowanie
Data przeglądu
Recenzowany przedmiot
Foreo Luna 2
Ocena autora
51star1star1star1star1star