BOTOKS likwidacja zmarszczek czoła, opis zabiegu | Medycyna Estytyczna

Toksyna Botulinowa AZZALURE

Toksyna botulinowa w korekcji zmarszczek mimicznych, stała się w ostatnich latach prawdziwym hitem. Na „ostrzyknięcie” decydują się kobiety w różnym wieku, w zależności od aktualnych potrzeb.

BOTOKS likwidacja zmarszczek

Procedura cieszy się ogromną popularnością, przede wszystkim ze względu na widoczne efekty wygładzenia, bez użycia skalpela, jak i stosunkowo niedrogą, jak na zabiegi medycyny estetycznej cenę.
Wspaniałą zaletą Botoksu  jest również działanie prewencyjne, gdyż poprzez blokowanie działania mięśni, zapobiega powstawaniu nowych zmarszczek. Osobiście swoja przygodę z toksyną botulinową zaczęłam skończywszy 28 lat, od podania preparatu właśnie w okolicę czoła. Sama w gabinecie, zabiegi z użyciem toksyny wykonuję najczęściej.

 

Botox Azzalure
Botox Azzalure

 

Wiele z Was zapewne zadaje sobie mnóstwo pytań typu „Czy podanie botoxu jest bezpieczne?„, „Jak wygląda zabieg ostrzyknięcia botoxem?” „Czy zabieg podania botoxu boli?„, „Jakie są powikłania po podaniu toksyny botulinowej?, i zapewne wiele innych. Dzisiaj postaram się na przynajmniej część z nich odpowiedzieć.

 

BOTOKS likwidacja zmarszczek czoła | Opis zabiegu

„Jak działa toksyna botulinowa?”

W obszarze naszej twarzy jest kilka miejsc, w które możemy podać toksynę botulinową, w celu korekcji zmarszczek. Jedną z nich jest właśnie okolica czoła. Blokując płytkę nerwowo-mięśniową, mięśnia naczasznego uzyskujemy w zależności od miejsca podania, jak i ilości toksyny botulinowej, mniejszą lub większą utratę ruchomości czoła, a co za tym idzie wygładzenia istniejących tam zmarszczek. Poza tym działamy profilaktycznie na powstawanie nowych załamań.
Efekt działania preparatu jest całkowicie odwracalny, co jest jednocześnie zaletą jak i wadą. Z jednej strony w przypadku występowania powikłań wiemy, iż są one przejściowe, zaś z drugiej strony zabieg należy powtarzać co 4-6 miesięcy co wiąże się z kolejnymi wydatkami.

Jak wygląda zabieg ostrzyknięcia czoła botoksem?”

 

Toksyna Botulinowa AZZALURE
Toksyna Botulinowa AZZALURE

 

W trakcie pierwszej wizyty przeprowadzę z Tobą dokładny wywiad na temat schorzeń, leków jakie przyjmujesz oraz co najważniejsze dokładnie zapytam Cię na jakim efekcie Ci zależy. Czy chciałabyś całkowicie „zablokować” ruchy czołem ( pełna blokada), czy też wolisz słabszą korektę, ale z możliwością poruszania brwiami. W kolejnym kroku dokładnie wyjaśnię Ci procedurę zabiegu, jak i możliwe działania niepożądane. Następnie poproszę abyś „popracowała” dla mnie czołem, gdyż będę chciała ocenić Twoją mimikę i siłę działania mięśni. Wtedy też wybiorę dokładnie miejsca nakłuć, w które podam preparat oraz potrzebną ilość toksyny. Zwykle jest to 5-6 wkłuć w zależności od efektu na jakim mi zależy. Cały zabieg będzie trwał 5-10 minut. Po wszystkim opowiem Ci dokładnie jak postępować po zabiegu oraz umówimy się na wizytę kontrolną, na której dokonam korekty, jeśli efekt nie będzie taki o jakim sobie zamarzyłaś.

Czy podanie botoksu boli?”

Wiadomo, że każdy z nas ma inny próg bólu, ale generalnie do zabiegu podania toksyny botulinowej nie stosuje się znieczulenia, ze względu na bardzo szybki przebieg podania, jak i niewielką bolesność. Część lekarzy na kilka sekund przed ukłuciem oziębia okolicę podania lodem. Nie będę Cię kłamać, że zupełnie nic nie poczujesz, ale mogę Ci obiecać, że ból nie będzie większy od tego przy pobraniu krwi. W trakcie podawania, możesz zaś odczuwać delikatne pieczenie i rozpieranie. W mojej ocenie zabieg z użyciem botoxu jest jednym z szybszych i mniej nieprzyjemnych zabiegów w gabinecie medycyny estetycznej.

 

Jakie są powikłania po podaniu botoksu?

Powikłania w miejscu podania:
-bolesność i zaczerwienienie czasem obrzęk i zasinienie.
-swędzenie , mrowienie, wysypka
-przejściowe zaburzenia czucia
-zwolnienie reakcji źrenic na światło

Powikłania ogólnoustrojowe:
-objawy rzekomogrypowe w tym nudności i bóle głowy
-wstrząs anafilatyczny, reakcje alergiczne
-obniżenie i opadnięcie powieki
-podwójne widzenie
-przetrwałe bóle głowy

Wykonując zabieg z użyciem botoxu zawsze należy się liczyć z możliwymi działaniami niepożądanymi, które występują rzadko, ale jednak.

Odkąd zajmuję się medycyną estetyczna w swoim gabinecie, jeszcze nie byłam świadkiem powikłań po botoxie, co nie znaczy, że nie mogą się one zdarzyć. Zdecydowanie pocieszający jest fakt, że większość z nich samoczynnie przechodzi, wraz z zakończeniem działania toksyny.

Jakie jest postępowanie po zabiegu z użyciem toksyny botulinowej?

-przez 5 godzin unikaj pozycji leżącej, nie pochylaj się
-przez 24 godziny unikaj masowania, pocierania miejsc w których podano lek
-przez 7 dni po zabiegu unikaj wysiłku fizycznego (zwłaszcza połączonego z dużą ruchomością głowy)
-przez 3 dni unikaj gorąca na twarz ( sauna, solarium, gorąca kąpiel itd)
-jeśli chodzi o demakijaż/makijaż to nie uciskaj skóry podczas mycia twarzy oraz nie wykonuj makijażu do 4 godzin po zabiegu.

Pamiętaj: Toksyna botulinowa zaczyna działać po około 7 dniach od zabiegu, maksymalnie po 14. Efekty utrzymują się w zależności od indywidualnych cech osoby (metabolizmu, aktywności fizycznej, zażywanych leków) maksymalnie do 5-6 miesięcy. Dlatego dla podtrzymania efektów zaleca się powtarzanie zabiegu, jednak nie wcześniej niż po 4 miesiącach.

 

Mam nadzieję, że choć trochę udało mi się rozwiać Twoje wątpliwości, jeśli masz jeszcze jakieś pytania, zapraszam do pisania.

Jeśli zastanawiasz się nad „zabiegiem powiększenia ust” zapoznaj się z artykułem, który znajdziesz tutaj.

 

Summary
BOTOKS likwidacja zmarszczek czoła, opis zabiegu
Tytuł
BOTOKS likwidacja zmarszczek czoła, opis zabiegu
Opis
BOTOKS likwidacja zmarszczek czoła, opis zabiegu z perspektywy kobiety i lekarza medycyny estetycznej. Powikłania, odpowiedzi na pytania.
Autor
Nazwa wydawcy
Delicious Beauty
Logo wydawcy