BOTOX na kurze łapki opis zabiegu | Medycyna estetyczna

BOTOX na kurze łapki

Dzisiaj postaram się wyjaśnić Wam „przebieg zabiegu z użyciem toksyny botulinowej” podawanej w okolice oczu. Procedurata stosowana jest w celu likwidacji tzw. „kurzych łapek”, czyli zmarszczek mimicznych pojawiających się w okolicach oczu. Nie muszę chyba nikomu mówić, jak bardzo załamania w tym miejscu potrafią dodać lat. Na szczęście mamy BOTOX na kurze łapki. 
Osobiście, będąc kobietą sporo po trzydziestce, toksynę botulinową stosuję już od ładnych kilku lat. Zatem swoje doświadczenia w tej dziedzinie opieram zarówno na podstawie wiedzy z perspektywy pacjenta, jak i lekarza medycyny estetycznej.

Azzalure toksyna botulinowa
Azzalure toksyna botulinowa

 

BOTOX od jakiego wieku?

 

Bardzo często przychodzą do mnie pacjentki z pytaniem „Od jakiego wieku zacząć zabiegi botoksu?„. Odpowiedź jest prosta. Kochane, nie ma w zasadzie czegoś takiego jak bezwzględna granica wieku o jakiej możemy mówić, że jest odpowiednia do zabiegów tego typu. Wszystko zależy od oczekiwań pacjentki, kondycji skóry, okolicy w jakiej ma być podana toksyna botulinowa, oraz ewentualnych przeciwskazań. Zabiegi wykonuję zarówno u dziewczyn po 20 roku życia jak i dojrzałych kobiet. Sama zaczęłam swoją przygodę z botoxem w wieku chyba 26 lat, gdyż już wtedy miałam wyraźne załamania na czole. Nieco później poszerzyłam okolicę podawania preparatu do obszarów oczu, gdy po kilku latach zauważyłam pojawiające się zagłębienia również i w tamtych okolicach.

Należy pamiętać, że podanie toksyny botulinowej, działa nie tylko bezpośrednio na wygładzenie obszarów dotkniętych zmarszczkami, ale również działa prewencyjnie, zapobiegając powstawaniu nowych załamań.

 

Azzalure toksyna botulinowa
Azzalure toksyna botulinowa

 

BOTOX na kurze łapki opis zabiegu

 

Zabieg z użyciem toksyny botulinowej podawanej celem wygładzenia zmarszczek w okolicach oczu, nie wymaga szczególnego przygotowania. Na samym początku, odbędziemy rozmowę konsultacyjną, w toku której poinformuję cię dokładnie o wszelkich przeciwskazaniach, możliwych powikłaniach i wypytam o Twój stan zdrowia.
W kolejnym kroku ocenię głębokość oraz rozległość zmarszczek, a co za tym idzie dobiorę odpowiednią ilość jednostek preparatu, i wybiorę miejsca podania. W przypadku płytkich, mało rozległych załamań, prawdopodobnie procedura skończy się na 2 nakłuciach po każdej ze stron. Jeśli zmarszczki będą głębsze i schodzące dość nisko na policzek toksynę podam w 3 miejsca.
Cała procedura nie wymaga podania wcześniej znieczulenia, ponieważ jest szybka i praktycznie niebolesna. Na prośbę pacjentki mogę schłodzić tuż przed podaniem preparatu wybraną okolicę lodem. Zwykle zabieg trwa maksymalnie 6-7 minut.

 

Medycyna Estetyczna BOTOX
Medycyna Estetyczna BOTOX

 

Czy podanie BOTOKSU boli?

 

Cóż, każda z nas ma zupełnie inny próg bólu, niemniej jednak z całą pewnością jest to jedna z szybszych i mniej bolesnych procedur z zakresu medycyny estetycznej. Poczujesz delikatne ukłucie, znacznie słabsze od tego jakie mamy w trakcie pobrania krwi, ponieważ botox, podam Ci cieniutką igłą tzw. insulinówką. Następnie doznasz lekkiego rozpierania i być może pieczenia, co potrwa dosłownie chwilkę. Tak będzie 4 lub 6 razy.

Postępowanie pozabiegowe po podaniu toksyny botulinowej

 

Postępowanie pozabiegowe jest identyczne, niezależnie od miejsca podania preparatu

-przez 5 godzin unikaj pozycji leżącej, nie pochylaj się
-przez 24 godziny unikaj masowania, pocierania miejsc w których podano lek
-przez 7 dni po zabiegu unikaj wysiłku fizycznego (zwłaszcza połączonego z dużą ruchomością głowy)
-przez 3 dni unikaj gorąca na twarz ( sauna, solarium, gorąca kąpiel itd)
-jeśli chodzi o demakijaż/makijaż to nie uciskaj skóry podczas mycia twarzy oraz nie wykonuj makijażu do 4 godzin po zabiegu.

Pamiętaj: Toksyna botulinowa zaczyna działać po około 7 dniach od zabiegu, maksymalnie po 14. Efekty utrzymują się w zależności od indywidualnych cech osoby (metabolizmu, aktywności fizycznej, zażywanych leków) maksymalnie do 5-6 miesięcy. Dlatego dla podtrzymania efektów zaleca się powtarzanie zabiegu, jednak nie wcześniej niż po 4 miesiącach.

 

BOTOKS ZABIEG
BOTOKS ZABIEG

 

Powikłania po podaniu toksyny botulinowej

 

Powikłania w miejscu podania:

-bolesność i zaczerwienienie czasem obrzęk i zasinienie.
-swędzenie , mrowienie, wysypka
-przejściowe zaburzenia czucia
-zwolnienie reakcji źrenic na światło
-opadnięcie powieki

Powikłania ogólnoustrojowe:

-objawy rzekomogrypowe w tym nudności i bóle głowy
-wstrząs anafilatyczny, reakcje alergiczne
-obniżenie i opadnięcie powieki
-podwójne widzenie
-przetrwałe bóle głowy

 

Brzmi groźnie prawda? Na pokrzepienie napiszę Wam, że powikłania zdarzają się niezwykle rzadko i są w większości odwracalne. Dotychczas zarówno w mojej pracy jako lekarza, jak i u siebie jako pacjenta nie zdarzyło mi się być świadkiem, ani doświadczyć jakichkolwiek powikłań.

 

Jeśli macie jeszcze jakieś pytania czy wątpliwości, piszcie, a chętnie odpowiem.

 

Azzalure toksyna botulinowa
Azzalure toksyna botulinowa

 

 

Zapraszam do artykułu na temat podania Botoksu w okolicę czoła, tutaj.