Kręcone, proste, krótkie i długie – o tym musisz wiedzieć, czy prowadzisz blog o włosach!

Jeśli prowadzisz blog o włosach, to wiesz, jak ważne jest poszerzanie swojej wiedzy na temat włosów – zwłaszcza, że włosy to temat bardzo obszerny i złożony. Bez wątpienia każda z nas miała problemy z włosami w przeszłości, to nieuniknione przy badaniach tego obszaru. Na szczęście, obecnie jest wiele źródeł, z których możemy czerpać wiedzę na temat naszych włosów – w tym blogi o włosach.

Kręcone włosy

Kręcone włosy to całkiem inny świat. To typ włosów, który wymaga więcej uwagi i pielęgnacji niż włosy proste lub falowane. Jednym z najważniejszych kroków w pielęgnacji kręconych włosów jest nawilżanie, ponieważ tendencją takich włosów jest dość silna suchość i łatwo wpadają w plątaninę. Ważny jest także dobór produktów, które nie obciążą naszych włosów. Opiszmy np. oleje kokosowe – jedne uwielbiają, inne zupełnie sobie ich nie cenią.

Proste włosy

Jeśli Twoje włosy są proste, to pewnie nie masz problemów z plątaniem ani suchością, ale zwracaj uwagę, aby je nie przetwarzać za często. Używanie prostownic, suszarek, lokówek itp. powoduje znaczne uszkodzenia włosa, a także wręcz niszczenie w końcu. Właściwe doboru kosmetyków do typu włosów też ma znaczenie, bo chodzi o to, aby Twoje proste włosy wyglądały zdrowo i błyszcząco.

Krótkie włosy

Jeśli masz krótkie włosy, to znaczy, że zapewne cenisz sobie wygodę i praktyczność. Jednak tak jak w przypadku innych typów włosów, również te krótsze wymagają pewnego rodzaju pielęgnacji; tutaj zwracajmy uwagę na kształt cięcia i jego zgodność z naszą twarzą, bo to po części decyduje o naszym wyglądzie i komforcie.

Długie włosy

Długie włosy to też wymagające włosy i wymagająca stylizacja, ale tego typu włosy to przede wszystkim piękno i dużo kobiecej estetyki. Tutaj musimy dbać o ich cienkie końce, odporność i strukturę włosa, i tak jak w innych przypadkach odpowiednie kosmetyki to podstawa.

W końcu każdy typ włosów wymaga swojego podejścia i odpowiedniej pielęgnacji, w zależności od sytuacji czynowej jaką przysporzy nam dany rodzaj naszych włosów. Najlepiej przetestować różnorodne kosmetyki, poradzić się specjalistów albo w końcu spróbować własnych sposobów na zachowanie i dbanie o własne włosy. Donośne seminarium “Kręcone, proste, krótkie i długie – o tym musisz wiedzieć, czy prowadzisz blog o włosach!” przynosi wiele wartości, i przybliża zagadnienie traktowane przez młin SEO, jakim jest temat czołowy – blog o włosach.