BIKOR Ziemia Egipska i Oslo Compact Powder | Recenzja zdjęcia i swatche

BIKOR Ziemia Egipska i Oslo Compact Powder  | Recenzja zdjęcia i swatche

Produkty  BIKOR nigdy wcześniej nie znalazły się w kręgu moich zainteresowań, aż do teraz. Postanowiłam poszukać produktów do makijażu, które poza walorami czysto estetycznymi będą również pełniły funkcję „pielęgnacji mojej skóry”, nie będą jej zbyt obciążały i w najlepszym wypadku nie spowodują dodatkowych podrażnień. Dodatkowych podrażnień? Tak właśnie! W ostatnim czasie przygotowuje się do przejścia na pielęgnację retinoidami jako działanie długofalowe, anty- aging. Na czym polega „pielęgnacja retinoidami” ? O tym w następnym wpisie! Skóra w toku takich zabiegów staje się podrażniona i bardzo delikatna, a ciężki makijaż dodatkowo powoduje przesuszenie. Stąd moja pogoń za podkładami, pudrami delikatnymi najlepiej mineralnymi.

RECENZJA
BIKOR Ziemia Egipska i Oslo Compact Powder

BIKOR Oslo Compact Powder

Pod lupę biorę dzisiaj puder Oslo Compact Powder w odcieniu 01 Vanilla Cream (najjaśniejszy) oraz osławioną ziemię egipską dostępną w kolorze uniwersalnym do wszystkich typów skóry. Dodatkowo do swojego zamówienia dołączyłam specjalne rekomendowane przez Bikor pędzle.

Pędzlem zalecanym do ziemi egipskiej jest pędzel z rodzaju kabuki z dość zbitym i miękkim włosiem naturalnym (cena 65 zł; topestetic.pl). Wydaje mi się, że spokojnie można go będzie zastąpić dowolnym pędzlem z włosia naturalnego.

BIKOR Ziemia Egipska i Oslo Compact Powder
Ziemia egipska BIKOR-Egyptische Erde( 165 zł)

 

BIKOR Ziemia Egipska

Ziemia egipska przychodzi do nas w plastikowym średnio estetycznym jak dla mnie opakowaniu, ale przecież o produkt tu chodzi, prawda? Pozytywnie zdziwiła mnie ilość produkty bo , aż 14g. Bronzera użyłam do ocieplenia twarzy uzyskując efekt skóry muśniętej słoncem oraz do lekkiego konturowania. Z produktem pracowało mi się bardzo dobrze, mimo dobrej pigmentacji nie zrobiłam sobie krzywdy z racji tego, że ziemia doskonale stapiała się z podkładem nie sprawiając najmniejszych problemów z blendowaniem.

 

Odcień „Egyptische Erde” jest zdecydowanie ciepły czekoladowy rdzawy, co mocno początkowo mnie przeraziło, gdyż do konturowania zdecydowanie preferuje kolory chłodne. Niemniej jednak efekt końcowy mocno mnie zaskoczył, ziemia jakby dostosowała się do mojej karnacji i pięknie stopiła z całością.

Jeśli chodzi o trwałość bronzera, również nie mam się do czego przyczepić, wytrzymał cały dzień noszenia nie ścierając się w żadnym miejscu.

 

 

Podkład opakowany jest w czarne plastikowe i niezwykle lekkie pudełeczko w środku którego dodatkowo znajduje się przegródka na załączoną gąbeczkę. Estetyka opakowania zdecydowanie bardziej odpowiada mi w tym produkcie, czarny mat jak dla mnie zawsze będzie ponadczasowy i elegancki.

 

Puder/podkład Oslo N1 -Vanilla cream
Puder/podkład Oslo N1 -Vanilla cream( 130 zł)

Oslo Compact Powder jak podaje producent powinno nakładać się pędzlem z rodzaju flat kabuki z włosiem z włókna węglowego ( 65zł;  topestetic.pl). Podkład można nakładać na sucho oraz dla zwiększenia krycia na mokro dołączona gąbeczką. Doskonale sprawdza się również jako puder wykończeniowy.

Krycie jakie możemy uzyskać w mojej opinii jest lekkie do średniego. Puder nie podrażnia , nie ciastuje podkładu i jest dość trwały. Po 6 godzinach noszenia nie zauważyłam plam, ani nadmiernego świecenia. Dobrze współgrał z moim kompaktem BB od Diora. Koniecznie muszę potestować puder z innymi podkładami oraz jako jedyny produkt kryjący na twarz.

 

Bikor Oslo odcień nr 1- swatch
Bikor Oslo odcień nr 1- swatch
Bikor Oslo odcień nr 1 swatch
Bikor Oslo odcień nr 1 swatch

 

Podsumowując jestem mile zaskoczona zarówno pudrem jak i ziemią egipską. Trwałość, prostota aplikacji, a do tego właściwości pielęgnacyjne produktów zdecydowanie na plus. Będę musiała oczywiście potestować je w innych warunkach oraz z innymi podkładami, ale pierwsze wrażenie bardzo dobre.

 

Zdecydowanie polecam!

Zapraszam do zapoznania się z wpisem na temat luksusowej palety do ust „By Terry Gold Jewel Lip KissKLIK .

 

Tutaj kupisz podobne produkty:

 

 

Podsumowanie
Data przeglądu
Recenzowany przedmiot
BIKOR Ziemia Egipska i Oslo Compact Powder
Ocena autora
31star1star1stargraygray
Product Name
BIKOR Ziemia Egipska i Oslo Compact Powder