Analiza kolorystyczna czy warto? I to jak! W końcu dowiedziałam się jakie kolory podkreślają moją urodę.

Od dawna zastanawiałam się, czy warto zainwestować w analizę kolorystyczną. W końcu od dawna prowadziłam kanał i blog urodowy więc siłą rzeczy dobór odpowiednich opcji kolorystycznych powinnam mieć we krwi. I tak rzeczywiście było, ale nie do końca jak się okazało. Na dzień dzisiejszy ogromnie się cieszę z inwestycji w tą usługę.

 

Na czym polega analiza kolorystyczna?

 

„Analiza kolorystyczna” jest jednym z etapów tworzenia wizerunku. Polega na określeniu i dobraniu odpowiedniej gamy kolorystycznej pasującej do  konkretnego typu urody, który określamy na podstawie  teorii  pór roku w analizie 4 stopniowej. W analizie 12 stopniowej dodatkowo określany jest podtyp kolorystyczny co pozwala jeszcze lepiej dobrać odpowiednie palety barw.

Odpowiednio przeprowadzona analiza kolorystyczna daje nam wskazówki , które kolory najlepiej podkreślą naszą urodę, co umożliwi dobór  idealnej garderoby redukując możliwość wpadek zakupowych. Dodatkowo uwzględni gamę odpowiednich odcieni włosów, a wizyta u fryzjera pozostanie przyjemnością, a nie traumatycznym przeżycie, po którym mamy ochotę nosić worek na głowie. Dodatkowo poznasz: kosmetyki które najlepiej sprawdzą się w Twoim makijażu, w jakich odcieniach dobierać dodatki, i jakie kolory nosić na paznokciach. Przekonasz się czy lepiej wyglądasz w biżuterii srebrnej czy złotej i jakie oprawki okularów podkreślą Twoją urodę.

Brzmi idealnie. I wiesz co? Tak dokładnie jest.

Jakie są etapy analizy kolorystycznej?

Początkowo dowiesz się jaka jest temperatura twojej urody. Jest to chyba najważniejszy element całego procesu, ponieważ już na tym etapie wiedząc czy masz ciepłą czy chłodną urodę jesteś w stanie wyeliminować ubrania i kosmetyki o nieodpowiedniej dla Ciebie temperaturze.

Następnie określony zostanie wg analizy 4 stopniowej Twój typ urody według teorii pór roku. Wiosna i jesień są ciepłe, a lato i zima chłodne. Każdej z pór roku przyporządkowana jest paleta barw, która najpiękniej podkreśli dany typ.

W przypadku poszerzonej 12 stopniowej analizy kolorystycznej dowiesz się jaki jest podtyp Twojej urody. I tutaj połączeń może być wiele, a Ty uzyskujesz dodatkowe odcienie z których również możesz korzystać.

 

 

Mój typ urody to : ciepła wiosna z podtypem jesieni. Cieplej już się nie da. Intuicyjnie wybierałam i w makijażach i garderobie ciepłe odcienie, niestety za dużo stawiałam na czerń i szarość, które sporadycznie powinny się u mnie pojawiać, zresztą podobnie jest z czystą bielą. Za to wszelkie odmiany nudziaków, brązy, rudości, soczyste brzoskwinie, żółcie czy zielenie, proszę bardzo, w każdej ilości.

 

Czy warto wykonać analizę kolorystyczną i dlaczego się zdecydowałam?

 

Analiza kolorystyczna pomogła mi w dokonywaniu świadomych wyborów zakupowych, na drodze do redukcji konsumpcjonizmu . Ścieżką tą podążam już  od wielu miesięcy sukcesywnie redukując ilość otaczających mnie rzeczy oraz zmniejszając ilość kupowanych nowości. Znajomość kolorów, które powinny znaleść się w mojej garderobie czy w kosmetykach do makijażu ułatwia już na wstępie podjęcie decyzji czego się pozbyć, a co zostawić. Dzięki temu uzyskałam  większą kontrolę nad wyborami zakupowymi, eliminując praktycznie do zera te nieudane. Oszczędność czasu i pieniędzy. Dodatkowo analiza ułatwi mi w przyszłości zbudowanie garderoby kapsułowej nad, którą coraz bardziej intensywnie myślę.

 

Co zyskujesz dzięki analizie kolorystycznej ?

 

Zyskujemy świadomość i wiedzę, a wiadomo wiedza to potęga.

  • możliwość świadomych , zawsze trafionych wyborów zakupowych
  • oszczędność czasu i pieniędzy
  • łatwość decyzji czego się pozbyć, a co zostawić
  • wizyty u fryzjera i kolory na głowie już zawsze będą udane
  • maksymalne podkreślenie Twojej urody
  • odpowiedni dobór makijażu, który odświeży, podkreśli, a nie postarzy
  • możliwość skomponowania garderoby kapsułowej, w której poszczególne elementy będą ze sobą wspólgrały

 

Podsumowując. Czy polecam analizę kolorystyczną? I to jak. Ze swojej strony z czystym sumieniem mogę Ci polecić usługi w tym zakresie Anny Przybylskiej. Dokładność, profesjonalizm i wszystko co najlepsze. I nie, nie jest to post sponsorowany, a duża wdzięczność za doskonale wykonaną robotę i chęć podzielenia się z Wami tym dobrem.

 

Paleta kolorów dla ciepłej wiosny z podtypem jesieni

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.