8 błędów w pielęgnacji włosów, które kiedyś popełniałam, a Ty nie musisz!

Pierwsze kroki w świadomej pielęgnacji włosów nie były proste, ale uświadomiły mi błędy jakie wcześniej popełniałam, a których Ty dzięki temu wpisowi możesz uniknąć.

W kolejnych punktach przedstawię Ci 8 prostych zasad, dzięki którym w szybki i prosty sposób przeniesiesz swoją pielęgnacje włosów na kolejny level.

8 błędów w pielęgnacji włosów, które szybko możesz wyeliminować

1) Robienie jak najdłuższych odstępów między kolejnymi myciami włosów, aby zredukować ich przetłuszczanie się [błąd].

Skórę głowy myjemy tak często jak tego potrzebuje. Nadbudowa naskórka i produktów do stylizacji może doprowadzić do pogorszenia kondycji skóry, a tym samym włosów.

2) Używanie przy każdym myciu włosów mocnych szamponów z SLS/SLES, co podrażnia skórę głowy i może wtórnie prowadzić do przetłuszczania się włosów [błąd].

Używaj łagodnych szamponów myjących dostosowanych do potrzeb skóry głowy, a raz na tydzień mocniejszego- oczyszczającego.

3) Zapominanie o peelingu skóry głowy. Niewłaściwie oczyszczona skóra głowy i nadbudowa z kosmetyków stylizujących podrażni skórę  i może przyczynić się do powstania łupieżu kosmetycznego [błąd].

Raz w tygodniu stosuj peelingi mechaniczne lub enzymatyczne.

4) Stosowanie do wycierania mokrych włosów ręcznika frote, który powoduje uszkodzenia mechaniczne struktury włosa [błąd].

Stosuj ręczniki delikatne bawełniane lub z mikrofibry, nie pocieraj włosów, a delikatnie odciskaj nadmiar wody.

5) Stosowanie szczotek łamiących włosy na całej długości typu tangle teezer, co prowadzi do uszkodzeń mechanicznych [błąd].

Wybieraj szczotki typu paddle brush.

6) Nie podcinanie końcówek podczas zapuszczania włosów co powoduje, że uszkodzenia przemieszczają się coraz wyżej i w efekcie końcowym będziesz musiała ściąć więcej z długości niż pierwotnie zamierzałaś [błąd].

Podcinaj włosy regularnie najlepiej co 2 miesiące.

7) Niezabezpieczanie końcówek serum silikonowym, co prowadzi do ich mechanicznego uszkodzenia i rozdwajania [błąd].

Regularnie nakładaj na końcówki włosów serum silikonowe.

8) Używanie cienkich gumek do włosów, które uszkadzają je mechanicznie i przecinają na różnych wysokościach [błąd].

Wybierz jedwabne gumki do włosów, które są najmniej dla nich szkodliwe, upinaj włosy w luźniejsze węzły aby zapobiec wypadaniu trakcyjnemu włosów.

 

KOMENTARZE